Nazwa forum

Opis forum


#1 2013-02-11 20:01:09

Joker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-30
Posty: 13
Punktów :   

Zebranie 13.02.2013

Witam,
Jak w temacie ktoś zna jakieś szczegóły bo nie wiem czy dam radę dotrzeć?

Offline

 

#2 2013-02-14 19:03:12

papiml

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-26
Posty: 40
Punktów :   

Re: Zebranie 13.02.2013

Co było omawiane na zebraniu, mogę prosić o jakiś info?  niestety nie mogłam uczestniczyć...

Offline

 

#3 2013-02-15 20:07:33

lenka

Gość

Re: Zebranie 13.02.2013

Drodzy Państwo, wydaje mi się, patrząc na podobne osiedla do naszych, w których też jest kilka bloków i części wspólne, że nie grozi żadnemu z nas sytuacja, którą poruszyła Pani Przewodnicząca spotkania, że jeżeli zdarzy się wypadek z powodu nieodśnieżonego chodnika, to każdy z nas pociągnięty zostanie do odpowiedzialności za to. Zarząd wyznaczył administratora, który musi wywiązywać się m.in. z odśnieżania i jeżeli tego nie zrobi to on za to odpowiada, nie my lokatorzy. Każdy administrator powinien być ubezpieczony od takich zdarzeń. Możemy rozstrzygać czy konieczna nam jest zmiana Zarządcy, czy tylko wniesiemy o większą przejrzystość ich poczynań i informowanie nas o poczynionych krokach, takich jak zmiana administratora, a administratora wszystkie wspólnoty powinny mieć jednego, by nie było sytuacji, że chodnik jest odśnieżony do połowy albo lampa przy którymś bloku nie świeci. Wtedy koszty wspólne będą faktycznie wspólnymi i nie ważne czy żarówka przepali się u nas czy u kogoś innego, raz nasze pieniądze idą na "ich" raz "ich" na nasze potrzeby. Tym się charakteryzuje każda wpólnota. Nigdy koszty nie będą uwzględniane dla każdego lokatora osobno. Jeden jeździ windą bo mieszka na 4 piętrze, drugi nie jeździ bo mieszka na parterze -a każdy płaci tyle samo.

Odwołanie Zarządu też może nie być łatwe. Nie wiem czy pamiętacie Państwo, podczas podpisywania aktów notarialnych, podpisywaliśmy też pełnomocnictwo dla MDC. Już nie pamiętam dokładnie czego dotyczyło, ale chyba chodziło o podejmowanie wszystkich decyzji na terenie osiedla do czasu zakończenia budowy. To może być kluczową kwestią przy odwoływaniu Zarządu. Skoro oddaliśmy swoje prawa, to nie wiem czy mamy jakiekolwiek, które nie dotyczą naszego bloku. Co innego, czy MDC miało prawo tego od nas wymagać. Tego nie wiem.

Ostatnio edytowany przez lenka (2013-02-15 21:21:21)

 

#4 2013-02-19 12:41:32

gerbera

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: Zebranie 13.02.2013

W pełni się zgadzam z postem Lenki. Jaki jest sens w chwili obecnej zmienić Zarząd, kiedy zakończenie inwestycji czyli ostatniego bloku planowane jest na koniec lub I kwartał 2014. Widziałam, już są rozpoczęte prace. Jeśli nawet udało by sią nam zmienić Zarząd to musimy wybrać drugi. I co myślicie że będzie pracował za darmo? Chcecie dodatkowe koszty doliczyć do czynszu? Ja uważam że jako wspólnota powinniśmy powołać komisję rewizyjną z osób które mogłyby patrzeć na ręce zarówno Zarżadowi jak i zarządcy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl