Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2013-10-08 18:38:33

Bokser

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-29
Posty: 12
Punktów :   

D-40

D-40 jestem ciekawy komu juz przeszkadza parkowanie pod klatka? jesli ktos jest inteligentny to sam zauwazy ze miejsc jest za malo dla wszystkich lokatorow. Co z tym szlabanikiem bedzie nie bedzie to jest jawna kpina. Mandaty?  U siebie pod domem? mamy przeciez udzial w gruntach?Wystarczy domalowac miejsca parkingowe wzdloz kraweznika i problem rozwiazany MDC wprowadza niepotrzebny chaos przeciez nie maja juz tu glosu

Offline

 

#2 2013-10-08 20:49:21

Ikar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-15
Posty: 12
Punktów :   

Re: D-40

Haha. Przecież pod klatką stoją samochody nawet jak się wolne miejsca parkingowe. Jest to również niesprawiedliwe w stosunku do osób którzy wykupili miejsca parkingowe, bo spodziewali się, iż w przyszłości problemy z parkowaniem mogą wystąpić. Ne ma o co bić piany, po prostu nie parkuje się pod klatką jak miejsca do tego celu są wyznaczone. Gdyby było inaczej Straż nie miałaby prawa wystawić mandatu. Zresztą ta sprawa już jakiś czas temu była omawiana na Mroza 17, więc sporo osób widzi w tym problem. Pozdrawiam.

Offline

 

#3 2013-10-08 20:51:34

papiml

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-26
Posty: 40
Punktów :   

Re: D-40

Jestem za ! aby domalować miejscówki, bo teraz wg.przepisów  nie można tak parkować !
A jak nie ma miejsca to gdzie parkować ?

Ostatnio edytowany przez papiml (2013-10-08 20:54:56)

Offline

 

#4 2013-10-09 07:34:26

lenka

Gość

Re: D-40

Zawsze będzie za mało miejsc. Ile się domaluje -5? Od początku było wiadomo, że miejsc płatnych jest tyle żeby wystarczyło na wszystkie mieszkania, a ogólnodostępnych około 20 z tego co pamiętam. Nigdzie chyba tak nie ma, że za miejsca się nie płaci. Niktórzy deweloperzy obligatoryjnie przy zakupie mieszkania każą płacić za parking i miejsce każdy ma swoje. U nas była dowolność i dziś jest problem, bo ten kto kupił ma, a ten co nie kupił ma pretensje. Innym aspektem jest to, że miejsca miały być tańsze, bo te naziemne miały kosztować 4000 a nie prawie 7000 zł. Deweloper na tym traci.

 

#5 2013-10-09 07:53:05

papiml

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-26
Posty: 40
Punktów :   

Re: D-40

NIe każdego może stać na miejsca parkingowe to raz, a dwa to może w końcu będzie ten szlaban co uniemożliwi parkowania obcym pojazdom ! A domalowanie miejsc parkingowych na bank trochę poprawi sytuację na całym naszym "ogrodzonym" osiedlu ! Przejazd był dobry, na chodnikach też było dostępna odpowiednia przestrzeń......a żeby udostępnić podjazd karetce np. zrobić zakaz parkowanie pod samymi drzwiami do bloku i tyle.

Offline

 

#6 2013-10-09 08:03:09

lenka

Gość

Re: D-40

To niby gdzie domalować te miejsca, skoro potrzebny jest dojazd dla służb ratunkowych? Wszyscy myślą tylko o swojej wygodzie, dopiero gdy zdarzy się tragedia może na chwilę do kogoś dotrze, że dojazd musi być nieograniczony. Sama byłam kiedyś swiadkiem, jak straż pożarna nie mogła dojechać pod blok, bo był ogrodzony słupkami i człowiek spalił się we własnym mieszkaniu. Po tragedi wybuchła dyskusja i na tym sie skończyło. Słupki miały zniknąć a są nadal, do następnej tragedi. Nie myślmy tylko o sobie i własnej wygodzie. Każdy chciałby mieć mejsce pod klatka, nawet jak ma wykupione to stawia na godzinę -dwie pod klatkę, bo wie że jeszcze będzie korzystał z samochodu.

 

#7 2013-10-09 12:40:51

papiml

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-26
Posty: 40
Punktów :   

Re: D-40

Toć napisałam jak !!! Poza tym zawsze można wjechać na chodnik z boku bloku prawda !

Offline

 

#8 2013-10-09 13:22:50

lenka

Gość

Re: D-40

Tak, najlepiej zastawmy sobie chodniki, poniszczmy krawężniki, a może i trawniki (bo po co nam tyle zieleni, można zrobić parking), a ludzie będą z wózkami jeździli po ulicach, bo ktoś musi mieć miejsce pod klatką!

 

#9 2013-10-09 14:19:02

papiml

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-26
Posty: 40
Punktów :   

Re: D-40

Odraz z góry zakładasz wandalizm, to nie dotyczyło wszystkich, chyba nie czytasz ze zrozumieniem cya !

Offline

 

#10 2013-10-09 14:36:46

lenka

Gość

Re: D-40

Widzę co się dzieje już teraz, więc potrafię wyobrazić sobie co by było gdyby.

 

#11 2013-10-09 15:07:17

Bokser

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-29
Posty: 12
Punktów :   

Re: D-40

osoby ktore nie posiadaja auta sa za tym zeby nie parkowac przed klatka nie rozumiem czemu? uwazam ze skoro zaplacilem za to mieszkanie to jest moje i moge sobie stawac gdzie mi sie podoba oczywiscie nie blokujac drogi. bez trudu obok przejedzie straz pozarna czy smieciarka samochody ciezarowe maja 2,50 szerokosci a pozostaje tam duzo wiecej. rozumiem przy blokach 17 19 powinien byc calkowity zakaz postoju poniewaz jest tam dosc wasko i np. dzis smieciara miala tam problem.chyba powinno sie zdemontowac ten znak naprawic szlabanik i wrocic do starych zasad

Offline

 

#12 2013-10-09 17:11:58

lenka

Gość

Re: D-40

To nie jest tak, że jak się zapłaciło za mieszkanie to można sobie robić co się chce. Nawet u siebie z domu nie można, jeżeli to wykracza poza granice tego mieszkania. Ulica przy naszym bloku jest dwukierunkowa i dwa samochody powinny móc sie spokojnie minąć, dlaczego mam ustępować komuś miejsca by przejechał, czy ktoś mi, bo komuś zachciało sie stawiać samochód pod klatką? To może wprowadźmy ruch jednokierunkowy i żeby wyjechać spod naszego bloku okrążajmy całe osiedle. Jakieś zasady bezpieczeństwa muszą obowiązywać, to przecież nam zarzuca Straż Miejska, a nie bo sie komuś nie podoba stawianie samochcodów pod jego oknem. Póki nic się nie dzieje to każdy jest przeciw, a jak się coś stanie ciekawe kto będzie za to odpowiadał? Karetka czy straż może przejedzie, ale już pod blokiem nie stanie. Umierającego będą chodnikiem zanosić na około do karetki bo nosze między samochodami nie przejadą?

 

#13 2013-10-09 17:33:58

Ikar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-15
Posty: 12
Punktów :   

Re: D-40

lenka napisalas dokładnie to co ja myślę. Pewnie jest to zdanie większości bo przecież większość parkuje prawidłowo a pod klatką tylko niektórzy i ciągle Ci sami drodzy sąsiedzi którzy ustalili sobie jakieś własne "stare zasady":-)

Offline

 

#14 2013-10-09 17:40:17

papiml

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-26
Posty: 40
Punktów :   

Re: D-40

Ja parkuję normalnie ale jakby nie było miejsca to zostaje pod klatką, no bo gdzie indziej !

Offline

 

#15 2013-10-09 17:48:50

Bokser

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-29
Posty: 12
Punktów :   

Re: D-40

LUDZIE o co wam chodzi? popatrzcie na inne osiedla wszyscy parkuja tam gdzie jest miejsce i nikomu to nie przeszkadza tu u nas to kazdy dla kazdego jest wilkiem. musimy zyc w zgodzie skoro mieszkamy obok siebie w jednym bloku

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl