Nazwa forum

Opis forum


#1 2012-10-29 18:09:00

woda

Gość

rozliczenie wody

teraz przyszlo rozliczenie za  wode i teraz metr cieplej kosztuje ok. 36zl a mialo byc 18zl ciekawe co na to pan grzesiu? mydla tylko oczy a my musimy placic

 

#2 2012-10-29 18:32:41

Bokser

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-29
Posty: 12
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

czy ktos dzwonil juz z prosba o wyjasnienia za tak wysoki koszt cieplej wody? Obiecywali nam, ze przy nastepnym rachunku, bedzie juz tansza i cena bedzie zblizac sie do tej co jest pobrana na zaliczke. Nie moge wogle dogadac sie z tym Grzegorzem, wyuczony w mydleniu oczu, to jest niepojetne, zeby koszt cieplej wody wynosil prawie 40 zl, szczegolnie ze musimy troche sie naczekac az zacznie faktycznie leciec ciepla ...

Offline

 

#3 2012-10-29 18:44:30

edward

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-29
Posty: 7
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

kłamią w żywe oczy i mają nas za gamoni niedouczonych, miało byc taniej i co? Należy zmienic pana Grzesia.

Offline

 

#4 2012-10-29 18:55:43

donek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-28
Posty: 5
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

Jestem za !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#5 2012-10-29 19:14:37

admin

Administrator

Zarejestrowany: 2012-10-22
Posty: 21
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

Woda z każdym rozliczeniem coraz droższa, wszystko tłumaczą mocą zamówioną i tym, że blok zużywa za mało wody, bo mieszkania stoja puste, ale jaka jest prawda wie tylko pan Grzegorz ;/ Z resztą nie tylko tu kręci nasz Zarządca- koniecznie do wymiany!

Offline

 

#6 2012-10-29 19:40:33

papiml

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-26
Posty: 40
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

kormoran to najgorsze co może być ! na generałów w ciągu roku podwyższyli czynsz o 150 zeta teraz tu zaczynają kręcić

Offline

 

#7 2012-10-29 19:46:46

cytryna

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-29
Posty: 2
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

Najłatwiej to pytać, czy KTOŚ już był pytać o wyjaśnienia. Musimy zrozumieć, że wszystkie sprawy budzące kontrowersje, są NASZYM WSPÓLNYM interesem i nie ma co czekać, czy ktoś załatwi daną sprawę.
Abtrahując do kwesii wyższej opłaty za podgrzanie wogy - KTO zainteresował się kosztami eksploatacyjnymi sprzed kwietnia 2012 r. ? Kto udał się do szanownego Grzegorza po faktury i kto sprawdził, czy wszystko się zgadza? Jakoś ciężko znaleźć zainteresowanie wśród większej liczby naszych mieszkańców - Patrzeć brak odzewu co do kartki powieszonej w weekend. Podziw wyłącznie dla osób, które próbują walczyć.

Na marginesie, jeden z sąsiadów powiedział nawet- okradają nas? to trudno, niech okradają.

LUDZIE, dość tej znieczulicy!!!!!

Offline

 

#8 2012-10-29 19:53:05

cytryna

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-29
Posty: 2
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

Koszt wody to w ogóle rekord Guinessa!!! Tylko teraz czekać na centralne ogrzewanie - to dopiero będzie sumka...

A jak się ustosunkujecie do działania naszego zarządcy względem osób, które podpisały się pod petycją zmiany sezonu grzewczego?? Otóż informuję, że nasz zarządca samowolnie dokonał zakręcenia dopływu CO do tych właśnie mieszkań i DO TEJ PORY, nie odkręcił ogrzwania w tych mieszkaniach. Niby możemy to zrobić sami - ale z jakij racji i na jakiej podstawie w ogóle w ten sposób postąpił??

Czas odwołać zarządcę i jego "pełnomocnika"

Offline

 

#9 2012-10-29 19:55:23

papiml

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-26
Posty: 40
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

Pana Grzegorza nie można przegadać, tam samo jak mi 20 minut w słuchawkę trzaskał, że strata tej niby "ciepłej" wody , na która czekamy przy ciągłym odkręcaniu czerwonego kurka jest zatwierdzona przez Urząd itp, i że to jest OK. Bzdura totalna !

Offline

 

#10 2012-10-29 20:04:08

admin

Administrator

Zarejestrowany: 2012-10-22
Posty: 21
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

Ten pomysł z zakręceniem zaworów na klatkach w mieszkaniach, które podpisywały się pod petycją to kompletna paranoja, każdy z nas może sam sobie zakręcić zawór na klatce lub kaloryfer w mieszkaniu, na jedno wychodzi, a przecież to nie to samo co zmiana zamówionej mocy na ciepło. Pewnie koszty jak i wody będą kosmiczne, bo nie zużywamy tyle ile powinniśmy. Skoro zuzywamy mniej to należałoby mniejszą moc zamówić! Ale łatwiej im wciskać nam bajki niż coś zrobić.

Offline

 

#11 2012-10-29 20:05:38

donek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-28
Posty: 5
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

Ja myślę że zakręcając zawory ciepłej wody chcieli nam dac nauczkę. Przestańcie podskakiwać bo inaczej spotka was niespodzianka. Nie wiem co chciał osiagnąc administrator ale przeciez same zakręcenie zaworów w skrzynkach nie spowoduje zmniejszenia kosztów mocy zamówionej. 
O ile pamiętam to P. Grzesio (pożal się boże takiego administratora)mówił że można zmienić po roku czasu moc zamówioną.

Offline

 

#12 2012-10-29 20:09:10

osmir

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-25
Posty: 8
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

No właśnie dość znieczulicy i braku odzewu. Więc ja słów kilka o nieszcęsnej kartce z soboty. Osobiscie nie życzę sobie takich kartek nie wiadomo skąd. Czy ta osoba która to napisała będzie płacic odsetki za tych co się zasugeruja i nie zapłacą. Poza tym tam był jakiś problem z ogrzewaniem, którego podobno sobie  nie życzyliśmy. Ja jestem mamą malutkiego dziecka i miałam ogromny problem ze względu na fakt sporzadzenia przez niektóre osoby z naszego bloku jakiejs petycji która blokowała włączenie ogrzewania od 15 października. Na szczęście udało sie to odkręcić. Pewne osoby na własna rekę wprowadzają tu jakieś dziwne standardy np. wyłączenie latarni, sezon grzewczy od 15 października do 15 kwietnia (szczegół ze w kwietniu bywaja przymrozki a w bloku mieszkaja małe dzieci i kobiety w ciąży). Moim zdaniem tu tkwi problem jestesmy bierni i pozwalamy takim ludziom nas reprezentować.

Offline

 

#13 2012-10-29 20:28:58

admin

Administrator

Zarejestrowany: 2012-10-22
Posty: 21
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

Jak mi to tłumaczył pan Grzegorz czekają aż blok zacznie "zachowywać się normalnie" tzn. jak w projekcie, a jeśli nic się nie zmieni to będą wtedy myśleć nad zmianą mocy zamówionych na ciepłą wodę i ogrzewanie.

Offline

 

#14 2012-10-29 21:13:38

osmir

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-25
Posty: 8
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

odnosząc się do zakręcenia ciepła do niektórych mieszkań to przecież tego sobie mieszkańcy życzyli. Ludzie nie czytacie co podpisujecie . A jeżeli chodzi o samo właczenie ogrzewania przed 15 października to stało sie tak ponieważ część mieszkańców wycofała swoje podpisy na petycji w zwiazku z tym nie było juz większosci, która blokowała ogrzewanie.

Offline

 

#15 2012-10-29 21:40:48

admin

Administrator

Zarejestrowany: 2012-10-22
Posty: 21
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

Ja nawet nie wiedziałam, że taka petycja została złożona, nie było takiej iformacji publicznie ogłoszonej, a do mnie tez nikt nie dotarł. Z resztą nie wiem, czy taka petycja miała sens. Ciepłem w naszych mieszkaniach rozporządzamy my sami, jak ktoś nie potrzebuje, by kaloryfer był ciepły to go zakręca albo wyłącza zawór na klatce i za swoje ciepło nie płaci, bez względu na długość sezonu grzewczego. Jak już coś mieliby odcinać od ciepła to powinni w takim układzie pozakręcać kaloryfery na klatkach schodowych, tam przecież idzie nasze wspólne ciepło i z tego jesteśmy wspólnie rozliczani, a jak widzę to na klatce kaloryfer ciepły i okno otwarte! Mamy dosyć ciepły blok i ogrzewanie klatek, już teraz, raczej jest bezcelowe.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl