Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#16 2012-11-04 00:13:34

niedział

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: pomieszczenia hobby

Witam wszystkich.
Ja jestem za tym żeby w tym pomieszczeniu powstała siłownia jednak nie mam nic przeciwko żeby postawić również jakieś "barowe zabawki"

Szeryf napisał:

Złoży się 10 osób na stół a 35 ma klucze do pomieszczenia. Co z tym fantem zrobić? .

Proszę mnie sprostować jeśli się mylę ale myślałem że ze względu na wandalizm jaki miał miejsce pomieszczenie te jest zamknięte i klucz jest biurze (kartka z taką informacja jakiś czas temu wisiała)

kolo napisał:

Mowy nie ma abym partycypował w kosztach. Ja wolę chodzić na siłkę profesjonalną

Jeśli ktoś chce płacić 170zł miesięcznie za karnet to proszę bardzo ja jednak wolałbym zrobić siłkę i ponosić jedynie ewentualne koszty eksploatacji (prąd itp)

Moim zdaniem każda z rodzin powinna zdeklarować się czy "chce korzystać z pomieszczenia hobby i ponosić koszty eksploatacji" czy NIE i wszyscy którzy będą ZA powinni otrzymać klucz do tego pomieszczenia.

Offline

 

#17 2012-11-04 09:04:57

kolo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-25
Posty: 13
Punktów :   

Re: pomieszczenia hobby

Jeżeli jest to możliwe aby wydzielić koszty utrzymania hobby to ja jestem również za takim rozwiązaniem. Niech osoby które będą chciały korzystać z hobby  pobiorą klucz co będzie jednoznaczne z tym że będzie brał współudział w utrzymaniu hobby. Tylko nie bardzo sobię to wyobrażam jak to będzie. A kto będzie sprzątał pozostawione puszki z piwem, rzucane pety? Juz teraz widać jacy lokatorzy z nami mieszkają. Przykładem tego może być min wyrzucanie worka z odpadkami zamiast do śmietnika to do kosza pod klatką. Po prostu wstyd!!!!!
Od dewelopera i adinistratora wszyscy wymagają aby byli w porządku a sami zachowujemy się jak ...........ach szkoda mówić.

Offline

 

#18 2012-11-04 12:49:45

niedział

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: pomieszczenia hobby

Ciekawy jestem ile osób w ogóle chciałoby korzystać z tego pomieszczenia,wiadomo że im więcej osób tym więcej i ciekawszych rzeczy można tam zrobić.Niestety nie będzie mnie na zebraniu ale może zrobić jakąś listę kto chcę a kto nie będzie korzystał z tego pomieszczenia i zrobić jakieś spotkanie osób które są ZA żeby obgadać co mogłoby tam być i jak ponosić ewentualne koszty.

Ostatnio edytowany przez niedział (2012-11-04 12:51:03)

Offline

 

#19 2012-11-04 16:57:11

kolo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-25
Posty: 13
Punktów :   

Re: pomieszczenia hobby

Dobry pomysł. Tym bardziej że te osoby które nie bedą korzystały z hobby i tak ponoszą jakieś tam koszty bo przeciez to własność wspólna.

Offline

 

#20 2012-11-05 17:20:43

BedeSłuchałGłośnoMuzyki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-31
Posty: 19
Punktów :   

Re: pomieszczenia hobby

niedział napisał:

Witam wszystkich.

Szeryf napisał:

Złoży się 10 osób na stół a 35 ma klucze do pomieszczenia. Co z tym fantem zrobić? .

Proszę mnie sprostować jeśli się mylę ale myślałem że ze względu na wandalizm jaki miał miejsce pomieszczenie te jest zamknięte i klucz jest biurze (kartka z taką informacja jakiś czas temu wisiała)

Klucze są do odebrania w Administracji czy tam Spółdzielni już od bodajże 2-3 miesięcy, wisiała kartka z taką informacją ale oczywiście zniknęła. Także każdy właściciel mieszkania w bloku może odebrać swój jeden klucz.

Ktoś tam perfekt napisał - ,, Po co płacić 170 zł miesięcznie za karnet za siłownie .. ,, otóż racja, tutaj zapłacimy tylko raz i sprzęt bedzie dostępny 24h/dobę, a ewentualne opłaty to za prąd. Oczywiście siłownia to tylko propozycja vel opcja co tam można umieścić więc proszę sie nie sugerować, że tylko to tam chcemy.

kolo napisał:

A kto będzie sprzątał pozostawione puszki z piwem, rzucane pety? Juz teraz widać jacy lokatorzy z nami mieszkają. Przykładem tego może być min wyrzucanie worka z odpadkami zamiast do śmietnika to do kosza pod klatką. Po prostu wstyd!!!!!
Od dewelopera i adinistratora wszyscy wymagają aby byli w porządku a sami zachowujemy się jak ...........ach szkoda mówić.

Jak to kto? Każdy po sobie, za przeproszeniem ,, nie sra się do własnego gniazda ,,. Śmieci w koszu ? Kilkakrotnie to widziałem, zalegające tam śmieci, nie kropkuj tutaj tylko pisz, że ten XXX zachowuje się jak skurw..n, bo innego wytłumaczenia nie ma na tą lebiege i lenia co nie polezie do administracji po klucz do śmieci. Ja noszę się z zamiarem powieszenia kartki, że jak złapie to połamie łapy w 4 miejscach na 3 możliwe.

Miłego wieczoru.

Ostatnio edytowany przez BedeSłuchałGłośnoMuzyki (2012-11-05 17:39:26)

Offline

 

#21 2012-11-05 20:58:40

gerbera

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: pomieszczenia hobby

Tylko jak wydzielić koszty eksploatacji pomieszczenia hobby?  Jak przeliczyć ile zużyło się energi bez podliczników? A nawet jak by były zainstalowane podliczniki to kto będzie to rozliczał ?
Nikt nie chce ponosić kosztów jeśli go nie dotyczy!!!!!!!!!

Jakiś czas był spokój a dziś znowu jakieś bydle [imgl][/imgl]wrzuciło swoje śmieci do kosza przed budynkiem.

Ostatnio edytowany przez gerbera (2012-11-16 11:04:53)

Offline

 

#22 2013-01-08 15:33:28

Szeryf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-25
Posty: 13
Punktów :   

Re: pomieszczenia hobby

Koszty oświetlenia pomieszczenia w przeliczeniu na wszystkie mieszkania są śmieszne.

Przykład: światło pali się przez 5h każdego dnia
i tak np świetlówki po 18W x 2 na lampe x 5 lamp (nie byłem w tym pomieszczeniu dawno więc z tego co pamiętam)

tj 180W*5h=900W i przez 30 dni 900*30=27000(27kWh)

koszt 1kWh to okolo 0,6pln więc mamy 27*0,6=16,2pln kosz prądu na pomieszczenie

podzielmy ten koszt przez 35 mieszkań... i co nam wychodzi całe 0,46pln szok..!

To jest tylko przykład ale ten koszt na mieszkanie nigdy nie przekroczyłby złotówki.

Reasumując jeśli ktoś mówi że nie dołoży grosza( bo faktycznie wychodzą grosze) do kosztów np oświetlenia tego pomieszczenia to analogicznie powinien mieć pretensje do ludzi którzy za często chodzą do piwnicy - bo przecież palą więcej światła.

A pan

kolo napisał:

Mowy nie ma abym partycypował w kosztach. Ja wolę chodzić na siłkę profesjonalną która mieści się obok nas.

Może płacić po 150-170pln za karnet na 30 dni. Jego wybór, rozumiem że w tej sytuacji groszowe koszty wynikające z oświewtlenia pomieszczenia hobby mogą go przerastać.


Wracając do pomysłu co tam zrobić. Czasem jest tak że chciałbym sobie poćwiczyć, poświęcić pół godziny i to wszystko.
Co nam potrzeba to jak wrócę z pracy wrzucę przykładowe linki. Generalnie: ławeczka, gryfy+obciążenie i mata wygłuszająca na której mogłoby to leżeć. Jednorazowy koszt jaki trzeba by było ponieść to jest mniej więcej 1000pln. Wystarczy 5-6 osób i za cenę miesięcznego karnetu mamy swoją małą siłownię. Oczywiście bez masy sprzętu i innych rowerków, ale ja wiem że na moje potrzeby to by było wystarczające rozwiązanie. Proszę wszystkie osoby zainteresowane o wypowiedzenie się w temacie. Podkreślam osoby zainteresowane a nie osoby które nie chcą, jak to ładnie określają partycypować w kosztach.

Pozdrawiam

I tak podaję przykładowo:

mata
http://allegro.pl/mata-puzzle-dws-sport … 57368.html

ławka
http://allegro.pl/mocna-lawka-pod-sztan … 74452.html

i trochę ciężarów
http://allegro.pl/zestaw-xylo-121-kg-16 … 45833.html

Ostatnio edytowany przez Szeryf (2013-01-08 16:41:46)

Offline

 

#23 2013-01-08 15:46:52

kzlota25

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-28
Posty: 11
Punktów :   

Re: pomieszczenia hobby

no fajny pomysł, siłownia ok, przynajmniej obędzie się bez alkoholu typu piwo.
pod warunkiem, że będą korzystać tylko lokatorzy bez zbędnego towarzystwa:)

Offline

 

#24 2013-01-08 16:40:37

BedeSłuchałGłośnoMuzyki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-31
Posty: 19
Punktów :   

Re: pomieszczenia hobby

16 zł miesięcznie to mogę sam płacić aby tylko już zakończyć tą naszą komisje Millera dotyczącą hobby. Osoby zainteresowane zrzutką na sprzęt a w przyszłości ewentualny np. stół bilardowy niech się tu określą i będzie spokój. Oczywiście miejsce na suszenie majteczek też się znajdzie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl