Nazwa forum

Opis forum


#16 2012-10-29 21:46:57

osmir

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-25
Posty: 8
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

Właśnie ta petycja powodowała to, ze MPEC nie mógł podłaczyć ciepła do budynku. Petycja została wystosowane przez osoby, które chciały zaoszczędzić na zamówionej mocy.

Offline

 

#17 2012-10-30 02:26:30

Joker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-30
Posty: 13
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

Bokser napisał:

szczegolnie ze musimy troche sie naczekac az zacznie faktycznie leciec ciepla ...

Czekać! a co myślałeś że odkręcisz i masz gorącą - pomyśl, wziąłeś prysznic wieczorem rano bierzesz znowu przez ten czas woda w rurach ma prawo ostygnąć i chodzi mi tu o rury które nawet masz rozprowadzone w łazience + - ileś metrów rur. Ja czekam najwyżej 10sek i nie uważam żeby była to jakaś ogromna strata.
Odnośnie cen podgrzania to masakra, bo nawet jeśli ja oszczędzam to tak jak ktoś napisał okno na klatce otwarte a kaloryfer na full więc i tak zapłacę mniej czy więcej ale dopłacę. Tak jest ze wszystkim łącznie z oświetleniem osiedla, klatek, garaży. Kwestia mentalności ludzi kto otwiera okno i grzeje lub zostawia zapalone światło w piwnicy a swoją drogą niedopracowania w kwestii oświetlenia.

Offline

 

#18 2012-10-30 09:47:51

admin

Administrator

Zarejestrowany: 2012-10-22
Posty: 21
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

Światło w piwnicy powinno być rozwiązane tak jak to przy windach, na czujnik ruchu. Jeden wyłączy, bo mu zależy, a drugi to oleje i nie ważne, że sam za to będzie musiał zapłącić.

Offline

 

#19 2012-10-30 10:29:20

papiml

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-26
Posty: 40
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

no niestety ja na wodę muszę trochę dłużej czekać i nie ma to znaczenie czy była 20 minut temu odkręcana ciepła za każdym razem czekam i spuszczam jej dość dużo !

Offline

 

#20 2012-10-30 13:03:35

gerbera

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

Panie Joker.!!!! Pan jest szczęsliwcem. Na który piętrze Pan mieszka że ciepła woda leci po 10 sek.? Ja muszę czekać ok. minuty. No ale w tym czasie trochę  niby ciepłej wody  wypłynie za którą muszę zapłacić 36 zł za metr.3

Offline

 

#21 2012-10-30 13:03:48

edward

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-29
Posty: 7
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

W pierwszej klatce nie ma już informacji o forum, ktoś "życzliwy" zdjął.
Odnośnie Informacji z weekendu i odzewu, jak zrobic odzew,skoro nie wiadomo do kogo , kto napisał info.
A w poniedziałek rano teżktoś "życzliwy" zrywa kartkę.
Tak czy siak, nie możemy się kłucic, tylko walczyc o swoje pieniądze.
poruszyc na zebraniu naszą drogą wode i odwołanie pana Grzesia.

Offline

 

#22 2012-10-30 13:11:14

admin

Administrator

Zarejestrowany: 2012-10-22
Posty: 21
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

Ja też na ciepłą wodę czekam bardzo długo. Nie dość, że zanim zacznie być ciepłą -za która płacę, mija paredziesiąt sekund, to jeszcze za ciepłą ale zimną płacę podwójnie ;/

Offline

 

#23 2012-10-30 13:11:25

gerbera

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

No cóż. Wydrukuję 2 kartkę i powieszę. Ale co tym osobom którzy zrywają kartkę  da, jesli już bedziemy znać stronę www. naszego forum. Jednoczmy się bo inaczej zarządca i administrator będą robić z nami co tylko chcą.

Offline

 

#24 2012-10-30 13:23:57

kolo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-25
Posty: 13
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

Wracając przed chwilą do mieszkania w I klatce zauważyłem że kartka z informacja o forum równiez została zerwana. Co jest grane?

Offline

 

#25 2012-11-01 23:11:00

develine

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-28
Posty: 2
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

osmir napisał:

No właśnie dość znieczulicy i braku odzewu. Więc ja słów kilka o nieszcęsnej kartce z soboty. Osobiscie nie życzę sobie takich kartek nie wiadomo skąd. Czy ta osoba która to napisała będzie płacic odsetki za tych co się zasugeruja i nie zapłacą. Poza tym tam był jakiś problem z ogrzewaniem, którego podobno sobie  nie życzyliśmy. Ja jestem mamą malutkiego dziecka i miałam ogromny problem ze względu na fakt sporzadzenia przez niektóre osoby z naszego bloku jakiejs petycji która blokowała włączenie ogrzewania od 15 października. Na szczęście udało sie to odkręcić. Pewne osoby na własna rekę wprowadzają tu jakieś dziwne standardy np. wyłączenie latarni, sezon grzewczy od 15 października do 15 kwietnia (szczegół ze w kwietniu bywaja przymrozki a w bloku mieszkaja małe dzieci i kobiety w ciąży). Moim zdaniem tu tkwi problem jestesmy bierni i pozwalamy takim ludziom nas reprezentować.

Zmiany, które chcą wprowadzić "tacy ludzie" z pewnością są w interesie większości, a już na pewno w interesie osób, które pilnują swoich pieniędzy. Ja osobiście nie mam zamiaru płacić za wszystko, co mi ktoś podsunie. Po to została powołana wspólnota, żebyśmy mieli wpływ na kształtowanie kosztów oraz warunków mieszkania. Jeśli większość osób, które akurat zostały zastane w mieszkaniach i które DOBROWOLNIE podpisały się pod petycją, wyraziły zgodę na konkretne postulaty, należy uszanować ich zdanie i nie negować inicjatywy kogokolwiek do czynienia zmian w kierunku oszczędności - chyba, że osoba, która wyżej się wypowiada reprezentuje interesy naszego zarządcy...

A propos płatności ewentualnych odsetek - jeśli wystawca rachunku nie jest w stanie uzasadnić kosztów zaliczonych w poczet rzekomej należności - z jakiej racji mam za to płacić. Jeśli będzie chciał mnie podać do sądu, ciekawe, jak wyjaśni przed sądem prawo do obciążenia mnie tymi kosztami??

Offline

 

#26 2013-01-11 08:04:16

Joker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-30
Posty: 13
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

gerbera napisał:

Panie Joker.!!!! Pan jest szczęsliwcem. Na który piętrze Pan mieszka że ciepła woda leci po 10 sek.? Ja muszę czekać ok. minuty. No ale w tym czasie trochę  niby ciepłej wody  wypłynie za którą muszę zapłacić 36 zł za metr.3

Ok. Skoro tak jest a moim zdaniem nie powinno być i to aż do 1 min to jest problem. Rury źle ocieplone idące na wyższe piętra?, może tam ucieka to ciepło z ogrzanej wody, nie wiem ale ma Pani rację jeżeli około 1 min to też bym się wku... Pozdrawiam.
Aha znowu była podwyżka wody ten nasz czynsz rośnie powoli ale systematycznie...

Ostatnio edytowany przez Joker (2013-01-11 08:40:29)

Offline

 

#27 2013-01-11 13:27:38

papiml

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-26
Posty: 40
Punktów :   

Re: rozliczenie wody

u mnie też tak długo leci zimna przy odkręceniu ciepłej wody tragedia,  a co do czynszu to już kiedyś pisałam, że mieszkając na innym osiedlu gdzie administratorem był również KORMORAN  czynsz w ciągu roku podwyższony był aż o 100 zł z groszami ! na szczęście już chyba niedługo będziemy mogli ich odwołać.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl